Masonry Layout

Ish-ministri slloven i Mbrojtjes mirëpret liberalizimin për kosovarët: Avokuam ndër vite bashkë me PDK-në

Ish-ministri i Mbrojtjes i Sllovenisë, Roman Jakiq, e ka quajtur lajm të mirë heqjen e vizave për kosovarët. Jakiq, për këtë sukses e ka përmendur edhe Partinë Demokratike të Kosovës, njofton Kosovalajm.net “Lajm i mirë për qytetarët e Kosovës. Nga sot ata mund të udhëtojnë në zonën Shngen të Bashkimit Evropian pa vizë, gjë që ne së bashku me Rrjetin …

Më Shumë

Aksidenti me fatalitet në Prizren: Dy nga viktimat ishin futbollistë

Një aksident me fataliet ka ndodhur mbrëmë në autostradën “Ibrahim Rugova”, në dalje të Prizrenit. Si pasojë tre persona kanë vdekur e tre të tjerë janë lënduar. Dy nga viktimat ishin futbollistë. Njoftimi u bë nga Klubi i Futbollit Gjakova. “Lajm i kobshëm për të gjithë ne sonte humbën jetën tragjikishtë dy ish-futbollistët tanë Molos Delija dhe Lordi Syla. Ne …

Më Shumë

Presidentja Osmani: Asnjë fitore nuk është sikur kjo para publikut kosovar

Një e artë dhe tri të bronzta ishte bilanci i medaljeve që ekipi kosovar në xhudo fitoi në Kampionatin e Hapur Evropian që u mbajt sot në Prishtinë Akil Gjakova ishte kryefjala e këtij kampionati, duke e fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 73 kilogramë. Përveç tij, medalje të bronzta fituan edhe Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Dardan …

Më Shumë

FC Ballkani i mori mbi 8 milionë euro për dy sezone në Ligën e Konferencës

Ballkani luajti edhe në këtë sezon në grupet e Ligës së Konferencës për herë të dytë rresht, teksa mbrëmë mbylli aventurën në këtë garë. Gjithsesi, klubi nga Theranda ia doli të arketojë sërish miliona euro falë pjesëmarrjes në garën e tretë më të fortë për klube në Evropë, shkruan Kosova Lajm. Mbi 8.3 milionë euro i ka inkasuar FC Ballkani …

Më Shumë

KB Trepça pret të dielen Ponte Prizrenin për të shënuar fitore dhe për ta ruajtur poziten e parë

  *** KB Trepça ka hyrë në një seri të fitoreve duke mposhtur të gjithë pretendetët për titull. Fillimisht mposhten KB Pejën në Mitrovicë pastaj vazhduan me fitore në Prishtinë, shkruan KosovaLajm. Forma e mirë e xehetarëve u konfirmua edhe në Gjakovë, ku mposhten KB Vëllaznimin. Ndërsa të dielen mitrovicasit kërkojnë fitoren e radhës për ta ruajtur vendin e parë …

Më Shumë

“Paratë ishin arsyeja kryesore” – Ruben Neves jep një përgjigje të sinqertë kur u pyet pse iu bashkua Al-Hilalin

Ruben Neves e pranon hapur se paratë luajtën një rol në vendimin e tij për të lënë futbollin anglez dhe Wolvesin dhe për t’u bashkuar me Al-Hilal në Arabinë Saudite. Shumë yje i thanë lamtumirë Evropës në vitin 2023, me Cristiano Ronaldon që e filloi këtë trend në fillim të vitit kalendarik pas largimit të tij nga Manchester United, ai …

Më Shumë

Barcelona heq dorë nga Zubimendi, synon të nënshkruajë më një mesfushor nga Premierliga

Barcelona raportohet se ka vendosur të mos bëjë një lëvizje në vitin e ardhshëm për Martin Zubimendi. Barça është lidhur me mundësinë për të nënshkruar me spanjollin, ose në janar ose verën e ardhshme, me Xavin që e sheh atë si një zëvendësues të mundshëm afatgjatë për Sergio Busquetsin e larguar, transmeton Kosova Lajm. Pavarësisht presionit për një largim të …

Më Shumë

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

Barcelona po planifikon të bëjë një ofertë për Joao Felix. Ylli portugez po tregon paraqitje mjaft të mira për Barcelonën dhe kjo ka bërë që katalonasit të mendojnë për një ofertë. Sipas Mundo Deportivo, Barcelona planifikon të ofrojë 30-40 milionë euro për Joao Felix këtë verë. Megjithatë, Atletico Madrid dëshiron mes 70-80 milionë euro, transmeton Gazeta Express. Nëse oferta e …

Më Shumë