Daily Archives: February 8, 2024

Haxhiu: Astrit Dehari u vra veç pse ishte aktivist i VV-së, kujtoni deklaratën e Veselit, ‘runu mos e vrani veten’

Themelimi i Komisionit Hetimor Parlamentar mbi përgjegjësitë ekzekutive të Ministrisë së Drejtësisë në raport me zjarret e dyshimta në Institutin e Mjekësisë Ligjore, zhdukjen e mostrave në rastin e Astrit Deharit dhe çdo veprimi e mosveprimi të kësaj ministrie që ka cenuar pavarësinë dhe përgjegjësitë ligjore të këtij instituti, Në Kuvendin e Kosovës po diskutohet për themelimin e Komisionit Hetimor …

Më Shumë

Gërvalla, opozitës: Sot kur me Kurtin do të ballafaqohemi me propagandën e Vuçiqit, ju keni zgjedhur debat për MPJD-në

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se në ditën kur bashkë me kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, do të ballafaqohen me sulmet, gënjeshtrat dhe propagandën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, opozita në Kosovë po debaton për ministrinë të cilën ajo e udhëheq. Gërvalla tha se mezi po pret që të flet edhe për keqmenaxhimin e parasë publike …

Më Shumë