Zubin Potok: Gjenden disa foto të Radoiçiqit me mbishkrime që kërkojnë kthimin e tij

Të dielën në Zubin Potok janë hasur disa fotografi të terroristit Milan Radoiçiq.

Po ashtu në disa objekte janë hasur edhe mbishkrime, duke kërkuar edhe kthimin e tij “Kthehu Radoiçiq”, “Serbët s’mund të vuajnë më shumë”.

Lidhur me rastin policia ka nisur hetime për “nxitje të urrejtje”.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar ushtruesi i detyrës së drejtorit për rajon e veriut, Veton Elshani.

“Pas përfundimit të procedurave, me vendim të prokurorit, është iniciuar hetim dhe është urdhëruar që të ndërmerren veprimet e nevojshme që të identifikohen të dyshuarit dhe të sigurohet prezenca e tyre”, tha Elshani.

Po ashtu atje janë vendosur edhe disa fotografi dhe mbishkrime që janë kundër tij/KosovaLajm.net

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *