Daily Archives: February 4, 2024

“Ku është ekuilibri?”, deputetja britanike i reagon Amerikës pas deklaratave të fundit

Deputetja britanike, Alicia Kearns, i ka reaguar Amerikës për deklaratat e fundit, ku ambasadori Jeffrey Hovenier tha se qeveria amerikane është thellësisht e shqetësuar me veprimet e fundit të Qeverisë së Kosovës. Hovenier duke përmendur çështjen e dinarit dhe mbylljen e komunave paralele në Dragash, Pejë, Istog dhe Klinë, ishte shprehur se këto veprime po i rrisin në mënyrë të …

Më Shumë

Kurti kujton viktimat e masakrës së 3-4 shkurtit në Mitrovicë: Angazhohemi për drejtësi për ta

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka kujtuar në këtë përvjetor, masakrën e 3-4 shkurtit të vitit 2000 në Mitrovicë. Ai thotë se, për të vrarët e të torturuarit si dhe për të dëbuarit nga pjesa veriore e Mitrovicës gjatë shkurtit të vitit 2000, duhet të ketë drejtësi, transmeton klankosova.tv. ”Natën e kalimit nga 3 në 4 shkurt të vitit 2000, …

Më Shumë