Daily Archives: February 3, 2024

I arrestuari për shantazh ndaj Fadil Nures në Skenderaj del para Gjykatës, dërgohet në burg

Ndaj tij, Prokuroria ka bërë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, e cila është aprovuar nga Gjykata. Pas seancës dëgjimore, i dyshuari Smajli është dërguar në praburgim në kohëzgjatje prej një muaji. Smajli u arrestua nga policia rreth një muaj pasi u denoncua nën dyshimet se me qëllim të përfitimit të kundërligjshëm të dobisë pasurore, e ka kushtëzuar viktimën …

Më Shumë

Xhafer Tahiri shpenzon “shumë” që të duket bukur, pamjen ia beson frizerit më të shtrenjtë në Kosovë, “Rizza”

  Qyteti i Vushtrrisë njihet për numrin e madh të frizerëve, të cilëve u ka dalë emri për mjeshtri.   Shumë figura publike nga ky qytet, nuk i ndërrojnë frizerët vushtrrias, edhe pse punojnë në qytete të tjera, shkruan Jepi zë   Madje, ka raste kur nga qytete të tjera shkojnë në Vushtrri për t’u kujdesur për dukjen.   Por …

Më Shumë

Arrestohet pasi disa herë mori pije alkoolike pa paguar në një dyqan

Të premten rreth orës 15:50, është arrestuar një person në rrugën “Nazim Gafurri” në Prishtinë, pasi që i njëjti dyshohet se kishte marrë pije alkoolike në një dyqan dhe nuk i kishte paguar. Sipas raportit 24-orësh të Policisë,  në momentin e arrestimit i dyshuari kishte pasur në dorë një palë gërshërë të cilat i kishte përdorur si mjet kërcënimi, raporton …

Më Shumë

24 vjet nga nata e tmerrit në veri të Mitrovicës

Sot mbushen plot 24 vjet nga masakra në natën mes 3 e 4 shkurtit 2000 në veri të Mitrovicës, ku ‘Rojat e urës’ vranë 10 shqiptarë, në mesin e të cilëve fëmijë, gra e pleq, plagosën shumë të tjerë, ndërsa dëbuan rreth 12 mijë shqiptarë, të cilët u detyruan të kalojnë në jug të qytetit, duke lënë prapa shtëpitë e …

Më Shumë