Daily Archives: February 2, 2024

Hyrje-daljet postliberalizuese: Janari 2024 me më shumë të ikur se vjet 

Viti i ri për kosovarët nisi me mundësi të reja. Nga 1 janari 2024, krejt shtetasit e Kosovës mund të lëvizin pa viza në zonën Shengen, gjë që në muajin e parë të këtij viti ndikoi në rritjen e qarkullimit. Nga të dhënat e Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari”, në 31 ditët e para të këtij viti nëpër këtë aeroport qarkulluan …

Më Shumë

Shtatë të shoqëruar nga aksioni kundër strukturave paralele serbe në rajonin e Dukagjinit

Prokuroria e Pejës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës ka zhvilluar sot aksione në fshatra të Pejës, Kilinës dhe Istogut, me ç’rast janë shoqëruar në stacion policor shtatë vetë si të dyshuar për zhvillimin e aktiviteteve të kundërligjshme. Lajmin për Kosovalajm.net  e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikqi, i cili ka thënë se të njëjtit pastaj janë …

Më Shumë