Daily Archives: January 20, 2024

Kryetari Hamza nderon dëshmorët Sami Gashi dhe Afrim Hajrizi në ditën e rënies  

Sot, në nderim dhe respekt për dëshmorët Sami Gashi dhe Afrim Hajrizi, të cilët humbën jetën në shërbim të lirisë dhe vendit tonë, kryetari i komunës, Bedri Hamza, së bashku me përfaqësues të Shoqatave të Dalura nga Lufta dhe familjarë të dëshmorëve, bënë homazhe tek varri dhe vendi i rënies së tyre.   Në fjalën e tij, kryetari Hamza theksoi …

Më Shumë

Problemi teknik në kufirin Mali i Zi-Shqipëri: Të gjithë kosovarët në kërkim nga Interpoli

Disa qytetarë të Kosovës, mbrëmë kanë pritur me orë të tëra në pikën kufitare të Malit të Zi me Shqipërinë në Bozhaj për shkak se sistemi i Interpolit vazhdimisht u tregonte policëve kufitar një paralajmërim: “Find” (Gjejini), gjegjësisht bëhet fjalë për dokumente dhe persona të kërkuar në sistemin policor ndërkombëtar. Problemi u shfaq në punën e softuerit të Interpolit, i …

Më Shumë