Daily Archives: January 15, 2024

Lëndohen dy persona nga shpërthimi i një granate dore në Mitrovicën e Veriut

Dy persona janë lënduar në rrugën “Knjaz Millosh” në Mitrovicën e Veriut pasi ka shpërthyer një granatë dore afër një hoteli. Këtë për Kosovalajm.net e bëri të ditur Veton Elshani, ushtrues detyre i drejtorit të Policisë së Kosovës për Rajonin e Mitrovicës së Veriut. Sipas Elshanit, ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:50. Ai ka shtuar se janë dëmtuar 4 deri …

Më Shumë

Kontrabanduan 1299 boksa me cigare, disa persona sulmojnë policët

Gjatë një kontrolle të një veture me targa vendore policia ka gjetur dhe ka konfiskuar 1299 boksa me cigarr. Gjatë legjitimimit të tre personave njëri nga ta ka rezistuar duke sulmuar fizikisht njërin nga policët. Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë. Komunikata e plotë: PENGIM I PERSONIT ZYRTAR GJATË KRYERJES SË DETYRËS …

Më Shumë

Rama nderon kameramanin Kllokoqi: Pamjet e tij zbardhën të vërtetën e Masakrës së Reçakut

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka ndarë mirënjohje për kameramanin, Sylejman Kllokoqi, i cili më 15 janar 1999, ka xhiruar dhe pasqyruar të vërtetën e Masakrës së Reçakut. “Për guximin, trimërinë, profesionalizimin në pasqyrimin e së vërtetës, mirënjohje për kameramanin Sylejman Kllokoqi. Më 15 janar 1999, Sylejman Kllokoqi me guxim dhe përkushtim të jashtëzakonshëm xhiroi pamjet tronditëse të Masakrës në …

Më Shumë

Dëshmitari që ka shërbyer në Zonën Operative të Dukagjinit nesër e vazhdon dëshminë në rastin e Thaçit dhe të tjerëve

Dëshmitari i 39-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS) me kodin W01493 do të vazhdojë dëshminë e tij edhe në seancën e nesërme në gjykimin ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Pyetjet për këtë dëshmitar ka filluar që t’i parashtroj ZPS e përfaqësuar nga prokurori Nathan Quick. E gjithë dëshmia e këtij dëshmitari gjatë ditës së sotme është dëgjuar në sesion …

Më Shumë

Sveçla: Po të mos kishim vonesa në reagim ndaj kidnapimit të 3 policëve, Banjska s’do të ndodhte

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në Komisionin për Siguri, ka folur për të hyrat e policëve të Kosovës. Ai tha se ka pasur rritje të pagës bazë të policëve. Sipas tij, pakënaqësitë e tyre janë duke i adresuar me Sindikatën e Policisë së Kosovës, me të cilën tha se kanë takime të rregullta. “Mundohemi që për të gjitha …

Më Shumë