Katër persona në operacion, 13 persona me djegie në fytyrë e trup – nga QKUK tregojnë detaje për rastin në Kçiq

Një shpërthim i bombolës së gazi ka ndodhur në një shtëpi në fshatin Kçiq në Mitrovicë, ku si pasojë janë lënduar 13 persona.

13 pacientë pasi kanë marr trajtimin fillestar në Spitalin e Mitrovicës, janë dërguar për trajtim në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *