Daily Archives: January 13, 2024

Policia konfirmon: 13 të lënduar nga shpërthimi i një bombole të gazit në Kçiq

Një shpërthim ka ndodhur në një shtëpi në fshatin Kçiq në Mitrovicë, ku si pasojë janë lënduar 13 persona. Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. Zahiti theksoi se bazuar në informatat e para dyshohet se shpërthimi ka ndodhur nga një bombolë gasi. “Rreth orës 16:30, policia ka pranuar informatë …

Më Shumë

Vjehrra rrah nusen në Fushë Kosovë

Një grua në Fushë Kosovë ka raportuar se është rrahur nga vjehrra e saj dhe një i dyshuar tjetër i cili është arrestuar. Policia ka bërë të ditur se i arrestuari është dërguar në mbajtje, përcjell Kosovalajm.net “Viktima femër kosovare ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar dhe vjehrra e saj. Lidhur me rastin është arrestuar …

Më Shumë

Gjendet i vdekur personi që u raportua i zhdukur në Istog

Një person që u raportua i zhdukur në fshatin Baicë të Istogut, është gjetur i vdekur. Në raportin e policisë bëhet e ditur se vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor dhe se trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion, përcjell kosovalajm.net “Në lidhje me rastin, është raportuar se me 12.01.2024 nga familjarët është gjetur viktima mashkull  …

Më Shumë

Grabitje e armatosur në Fushë Kosovë

Një person ka raportuar se derisa ishte në lëvizje me veturë, tre persona të maskuar, nën kërcënimin e armës, duke e sulmuar fizikisht, kanë kryer grabitje. Ai ka njoftuar se i është grabitur një telefon dhe 250 euro, derisa policia bën të ditur se ai ka pranuar tretman mjekësor, përcjell kosovalajm.net “Viktima mashkull kosovar ka raportuar se derisa ka qenë …

Më Shumë