Daily Archives: January 10, 2024

Kurti përmend shqiptarët e arrestuar nga Serbia: Kjo është shkelje e qëllimshme, bie ndesh me konventat ndërkombëtare

Kryeministri Albin Kurti ka nisur mbledhjen e parë të rregullt për vitin 2024, duke folur së pari për liberalizimin e vizave. Në këtë linjë ai ka përmendur edhe masat evropiane të vendosura pas përshkallëzimit të situatës në veri të vendit. “Angazhohemi çdo vit që masave të padrejta të BE-së t’u vijë fundi. Masa e fundit që i erdhi fundi ishte …

Më Shumë

Një person në Istog bie në greminë, nisin kërkimet

Një person ka rënë në një greminë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00 në Bjeshkët e fshatit Studenicë të Istogut. Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar Fadil Gashi, zëdhënës i policisë për rajonin e Pejës. “Policia dhe zjarrfikësit janë nisur në drejtim të vendit të ngjarjes. Kërkimet për të kanë nisur”, tha Gashi. “Te shohim tutje se çka do të …

Më Shumë