Daily Archives: January 9, 2024

Në Prizren sekuestrohen 3 (tre) Pushkë, 3 (tre ) pistoleta dhe municion

Në Prizren sekuestrohen 3 (tre) Pushkë, 3 (tre ) pistoleta dhe municion     Prizren, 09 Janar 2024   Me datë 09.01.2024, rreth orës 15:30, në koordinim me Prokurorin Themelore në Prishtinë, Drejtoria Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë ka kryer një kontroll në shtëpinë e një të dyshuarit në Prizren, në këtë operacion ka ndihmuar …

Më Shumë

KMDLNj, qytetarëve: Paditeni KESCO-n, ZRrE-në dhe KEDS-in – kërkoni kompensim

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) po kërkon nga qytetarët që të padisin kompanitë që merren me furnizim (KESCO) dhe distribuim (KEDS) të rrymës, sikurse edhe Zyrën e Rregullatorit të Energjisë (ZRrE). Kjo për shkak të faturave të muajit të kaluar, të cilat KMDLNj thotë se ishin “të kripura” dhe paraqisnin rrymë të pashpenzuar dhe …

Më Shumë

Ish-ministri i jashtëm kritikon Spanjën që njohu pasaportat e Kosovës

Ish-ministri i Jashtëm i Spanjës, Jose Manuel Garcia-Margallo, ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës nuk mund të ndodhë shkaku i Katalonjës. Në një intervistë në emisionin “Herrera en Cope” me gazetarin Carlos Herrera, Garcia-Margallo ka thënë se ministri aktual i Jashtëm i Spanjës ka rënë në kontradikta me njohjen e pasaportave të Republikës së Kosovës, raporton Klankosova.tv. Garcia …

Më Shumë

Arrestohen 12 zyrtarë të ATK-së dhe një afarist – pranuan fatura fiktive në vlerë 18 milionë euro

Prokuroria Themelore në Prishtinë, në koordinim me Policinë e Kosovës, Drejtorinë për Krime Ekonomike dhe Korrupsion, kanë arrestuar 13 persona – 12 zyrtarë të ATK-së dhe 1 pronar të disa bizneseve në Prizren. Këta dyshohen për veprën penale “Mashtrim në detyrë”. Zyrtarët e ATK-së dyshohet se kanë pranuar si të rregullta 23 fatura fiktive për pronarin e tri bizneseve në …

Më Shumë