Daily Archives: January 7, 2024

Gjakovë: 16-vjeçari lëndohet duke punuar në një mishtore, intervistohet babai

Një 16-vjeçar ka pësuar lëndime trupore derisa ishte duke punuar në një mishtore (biznes familjar) në Gjakovë. Rasti ka ndodhur të shtunën në rrugën “Urim Bytyqi”. Kështu tha për Klankosova.tv zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës Sheremet Elezaj. Elezaj tha se viktima ishte dërguar për trajtim në Spitalin Rajonal. “Me vendim të prokurorit të shtetit është iniciuar rast për …

Më Shumë

Moti sot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Temperaturat maksimale do të shënojnë rënie të lehta. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 3 deri në 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7 deri në 10 gradë Celsius, përcjell Kosovalajm.net Parashihet të fryjë erë nga …

Më Shumë