Daily Archives: January 3, 2024

Haziri i reagon Bislimit: Ishte Gjykata Kushtetuese ajo që ia dha mandantin LVV-së

Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi, ka lëshuar akuza të rënda ndaj Gjykatës Kushtetuese. Bislimi ka deklaruar se vendimet e kësaj gjykate nuk janë kredibile. Numri dy i ekzekutivit theksoi se vendimet rrjedhin nga një ambient i korruptuar. “Gjykata jonë Kushtetuese njihet për prodhim të dokumenteve kontroverse në vendime dhe këtë e shohim në baza ditore, sepse ne besojmë se atyre …

Më Shumë

Kryetari i Vushtrris Ferit Idrizi Kujdes të veçantë i kemi kushtuar kontratave afatgjate 1-3 vite, që të jenë në përputhje me Kornizën Afatmesme Buxhetore të komunës sonë.   

12,281,862.00€ dhe 170 projekte do të realizohen me planin e prokurimit për vitin 2024   Me planin e aprovuar të prokurimit, Komuna e Vushtrrisë do zhvillojë këto aktivitet:   – 60 kontrata për furnizim në vlerën 1,416,768.00€, – 48 kontrata për shërbime në vlerën e parashikuar prej 1,096,350.00€, – 62 kontrata për punë në vlerën e parashikuar prej 9,668,744.00€, dhe …

Më Shumë

Ka ndërruar jetë këmbësori që u godit një javë më parë nga vetura në fshatin Llaushë të Skenderajt.

Ka ndërruar jetë këmbësori që u godit një javë më parë nga vetura në fshatin Llaushë të Skenderajt. Kështu ka konfirmuar për Klankosova.tv, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. “Sot rreth orës 11:00, nga ShSKU-ja, është raportuar se viktima  këmbësori  49-vjeçar, i aksidentuar më datë 27 dhjetor 2023 në fshatin Llaushë të Skenderajt, ka ndërruar jetë. Me …

Më Shumë

Një person i moshës madhore është gjetur pa shenja jete mesditën e së mërkurës.

Një person i moshës madhore është gjetur pa shenja jete mesditën e së mërkurës. Rasti ka ndodhur në një punëtori në rrugën “Mihajl Grameno” në Gjakovë. Kështu tha për Kosovalajm.net Sheremet Elezaj, zëdhënës i policisë për rajonin e Pejës. Elezaj tha se trupi i pajetë i burrit është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore. “Vdekja e tij është …

Më Shumë

Haziri: Kurti të tregoj kur largohen sanksionet, ajo që bëri në aeroplan është budallaki e llojit të vet

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se Qeveria Kurti nuk e ka asnjë meritë për liberalizimin e vizave, përkundrazi ai ka thënë se VV e ka bllokuar këtë proces për 7 vite. “Koha me kërku falje për bllokimin 7 vjeçar dhe me i tregu popullit kur largohen sanksionet”, ka shkruar Haziri.   Tutje ish-kryetari i Gjilanit …

Më Shumë