Rrahje e rëndë në Drenas: Përdoren stupca, thika e sakica

Një rrahje e rëndë ka ndodhur dje në Drenas.

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjashtë meshkuj kosovarë janë arrestuar për arsye se ishin përfshirë në një rrahje ndërmjet dy grupeve ku janë përdorur mjete të forta, thika si dhe një sëpatë.

Pesë nga personat e përfshirë kanë pranuar trajtim mjekësor.

Me vendim të prokurorit pas inicimit të rastit gjashtë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *