Në ditën e Vitit të Ri burri e rrah gruan në Gjakovë

Është arrestuar një person në Gjakovë, pasi i njëjti në ditën e Viti të Ri dyshohet se e ka rrahur gruan e tij.

Në raportin e policisë bëhet e ditur se të dy kanë marrë tretman mjekësor, përcjell KosovaLajm.net

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës-bashkëshortes së tij. Viktima dhe i dyshuari kanë pranuar tretman mjekësor. Në konsultim me prokurorin pas intervistimit viktima është dërguar tek familjarët e saj, ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet tutje në raport.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *