Kërcënohet kryetari i Vushtrrisë, Ferit Idrizi – i dyshuari përfundon në pranga të Policisë

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, ka qenë cak i kanosjes  të premten në sheshin “Hasan Prishtina” në këtë qytet.

Për rastin tashmë janë vënë në dijeni organet e rendit dhe si rezultat një person ka përfunduar në prangat e Policisë.

Siç mëson Sinjali nga burimet brenda Prokurorisë, Idrizi është kërcënuar përmes telefonit, për motive që akoma nuk dihen – por që dyshohet se lidhen me punën.

Përballë kësaj situate, Idrizi ka vendosur ta denoncojë rastin në Polici, ku ka dhënë deklaratë për kërcënimet ndaj tij.

Pas raportimit të incidentit, i dyshuari është identifikuar dhe është siguruar prezenca e tij, me ç’rast është intervistuar nga hetuesit policorë për veprën me të cilën ngarkohet.

Pas përfundimit të procedurave policore, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, i dyshuari është dërguar në mbajtje dhe është iniciuar hetim në drejtim të veprës penale “Kanosje”

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *