Begaj në Pejë, viziton ushtarët e Shqipërisë me detyrë në Kosovë (FOTO)

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka qëndruar në qytetin e Pejës këtë të shtunë.

Ai ka vizituar Qendrën e Komandës Rajonale ku ka takuar ushtarët shqiptarë që janë me shërbim në Kosovë, transmeton Kosovalajm.net

“Sot, me trupat e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, të cilët shërbejnë në KFOR për paqen dhe sigurinë e Kosovës”, ka shkruar Begaj në faqen zyrtare në Facebook.

May be an image of 9 people
May be an image of 7 people
May be an image of 3 people and helicopter

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *