Liburn Aliu: Sapo u hapën zyrtarisht korridoret ajrore me Shqipërinë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrasfrukturës, Liburn Aliu, ka bërë të ditur se të mërkurën pak para mesnatës, janë hapur zyrtarisht korridoret ajrore me Republikën e Shqipërisë.

Sipas tij, fluturimet për në perëndim dhe anasjelltas shkurtohen për së paku 15 minuta, raporton Lajm Kosova.

“Nga 1 janari bashkatdhetarët përveç që do të udhëtojnë pa viza, do të kursejnë edhe më shumë kohë”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *