Turbulencat detyrojnë për ulje emergjente një fluturim drejt Britanisë, 11 pasagjerë dërgohen me urgjencë në spital

Turbulencat e forta detyruan një fluturim për në Mbretërinë e Bashkuar të bënte një ulje emergjente, duke rezultuar në shtrimin në spital të njëmbëdhjetë individëve.

Airbus A300-200, gjatë fluturimit nga Barbadosi në Mançester, iu desh të devijohej në Aeroportin Ndërkombëtar LF Wade në Bermuda për shkak të problemeve, transmeton Kosovalajm.net

Reaguesit e urgjencës ndoqën me shpejtësi situatën, duke transportuar gati një duzinë njerëz në spital, siç raportohet nga zyrtarët Bermudan.

Siç shkruan express.co.uk, një deklaratë nga Ministria e Sigurisë e Bermudës tha se “Përafërsisht në orën 12:50 të mëngjesit, Fluturimi Maleth Aero 1975, një Airbus A300-200, në rrugë nga Barbados në Mançester, përjetoi turbulenca të forta, duke bërë të nevojshme një ulje emergjente në Aeroportin Ndërkombëtar LF Wade”.

Aeroplani ekzekutoi një ulje të kontrolluar në ishull. Fluturimi po transportonte 225 pasagjerë dhe 13 anëtarë të ekuipazhit’’.

“Teknikët mjekësorë të urgjencës nga Shërbimi i Zjarrfikësve dhe Shpëtimit të Bermudës përshëndetën avionin për të ofruar vlerësimet fillestare të pasagjerëve dhe kujdesin paraspitalor. Përgjigja përfshinte nëntë automjete BFRS, dy ambulanca të Spitalit Memorial King Edward VII dhe 20 personel të BFRS.”

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *