Kapet një sasi e duhanit të kontrabanduar në Veri

Policia e Kosovës (PK) ka ndaluar një kombi, i cili po transportonte duhan të kontrabanduar.

Lajmin për “Betimi për Drejtësi“, e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës në veri, Veton Elshani, i cili tha se malli është konfiskuar dhe dërguar në Doganë.

“Rreth orës 16:30 në Zubin Potok, kontrabandë me cigare. Një kombi i ngarkuar është konfiskuar nga Policia e Kosovës dhe është derguar në doganë”, konfirmoi ai.

 

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *