Herët në mëngjes, një tërmet i fortë ka goditur Varvarin, bëhet e ditur në faqen e Institutit Sizmologjik.

Sipas raportimeve, tërmeti ka ndodhur në orën 06:25 dhe ka qenë me magnitudë 3.1 ballë të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte në Drenovac.

Një tërmet i këtij intensiteti mund të shkaktojë dëme në ndërtesat në zonën epiqendrore.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *