Vuçiq reagon për protestën kundër zgjedhjeve: Të arrestojmë dhunuesit ( VIDEO )

Qytetarët serbë po protestojnë kundër mashtrimit industrial në zgjedhjet e 17 dhjetorit.

Disa nga ta sonte tentuan që edhe dhunshëm të hyjnë në kuvend.

Ata po kërkojnë anulimin e këtij procesi dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja.

Kjo protestë po organizohet nga opozita serbe.

E me këtë rast ka reaguar presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq shtoi se çdoherë është në vendin e tij të punës.

Ai tha se është gjithmonë gati për ta mbrojtur stabilitetin e vendit.

Është e rëndësishme që të ruajmë paqen, të arrestojmë dhunuesit dhe të sigurojmë një të ardhme për fëmijët tanë”, tha Vuçiq.

Rreth procesit zgjedhor atje kishin reaguar edhe shtetet dhe organizatat ndërkombëtare.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *