Daily Archives: December 24, 2023

Vuçiq reagon për protestën kundër zgjedhjeve: Të arrestojmë dhunuesit ( VIDEO )

Qytetarët serbë po protestojnë kundër mashtrimit industrial në zgjedhjet e 17 dhjetorit. Disa nga ta sonte tentuan që edhe dhunshëm të hyjnë në kuvend. Ata po kërkojnë anulimin e këtij procesi dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja. Kjo protestë po organizohet nga opozita serbe. E me këtë rast ka reaguar presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Vuçiq shtoi se çdoherë është …

Më Shumë

Goditet me veturë një këmbësore shtatzënë e cila dyshohet se humbi binjakët e saj, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar të shtunën e 23 dhjetorit, pasi i njëjti dyshohet se teksa ishte duke drejtuar veturën, ka goditur një këmbësore, e cila ishte shtatzënë. Raportohet se viktima ka humbur binjakët e saj ende pa lindur, teksa vetë qëndron në gjendje të rëndë Një person është arrestuar të shtunën e 23 dhjetorit, pasi i njëjti dyshohet se teksa …

Më Shumë

Policia sekuestron pajisje ushtarake në bagazhin e një autobusi në Merdarë

Policia e Kosovës ka njoftuar se së bashku me autoritetet doganore kanë arritur që të gjejnë disa pajisje ushtarake në bagazhin e një autobusi me targa të huaja, në pikën kufitare në Merdarë. Sipas njoftimit të policisë, pajisjet ushtarake janë gjetur pas kontrollit me skaner të valixheve, teksa i dyshuari është liruar në procedurë të rregulltë, njofton kosovalajm.net Në këtë …

Më Shumë

Arian Tahiri Nënkryetari komunes së Mitrovice njofton

  Po merr formë objekti modern i QKMF-së në Mitrovicë, i cili po bëhet me bashkëfinancim të Shoqatës Bëmirëse “Jetimat e Ballkanit” dhe Komunës së Mitrovicës.   Ky projekt i madh është krenari e qeverisjes tonë, pasi zgjidh një nga problemet më të mëdha të qytetit, duke ju ofruar pacientëve hapësira të pastra dhe dinjitoze për trajtim.

Më Shumë

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin mes 6 deri 11 gradë Celsius, përcjell Kosovalajm.net. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

Më Shumë