Xhaferi del me ide interesante, propozon që Vushtria në vitin 2030 të jetë qytet i ping-pongut

Nënkryetari i LDK-së dega në Vushtrri, Shkelzen Xhaferi ka kërkuar nga komuna e Vushtrrisë përkatesisht kryetari Ferit Idrizi që të kërkoj që Vushtrria të jetë mikpritese e garave në ping pong në lojrat mesdhetare që do mbahen në vitin 2030 në Kosovë, raporton rajoni. org.

 

Përmes rrjetit social, Xhaferi ka shtuar se qyteti do të kishte përftime të mëdha sidomos sektori i gastronomis nese komuna e Vushtrrisë do të intersohej që të ndertonte një palester për zhvillim e garave të ping-pongut.

 

Postimi i plotë:

 

Presidenti i Komitetit Olimpik të Europes (EOC), Spyros Capralos viziton Kosovën .

 

Përgëzoj Kosovën për të arriturat në këto 20vite dhe uroj sportistët për medaljet e arta.

 

Uroj për fitimin e garave për organizimin e Lojërave Mesdhetare 2030.

 

E tash Komuna e Vushtrrisë është mirë me kërku që Vushtrria në vitin 2030 të jetë mirëkpritese në kategorinë e Pingpongut!

 

Ndërtimi i një #palestre të veçantë për pingpong do të ishte synim që edhe Vushtrria të jetë pjesë e lojërave mesdhetare.

 

Përfitimi :

1. Garues në pingpong dhe stafi përcjelles nga të gjitha vendet pjesëmarrëse

 

2. Turist të shumtë në Vushtrri

 

3. Do të shpallej qytet i pingpongut

 

4. Zhvillim i qytetit (ku do të përfitojnë gastronomia, hotelieria etj)/vupol/

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *