Sulmi i armatosur në Pragë, Ambasada e Kosovës: Ndiqni udhëzimet e autoriteteve lokale

Një sulm i armatosur ka ndodhur sot në Pragë, përkatësisht në Fakultetin e Filozofisë atje.

Raportohet se si pasojë e këtij sulmi, ka të vdekur dhe të plagosur.

Me këtë rast, Ambasada e Kosovës në Çeki, i ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që t’i ndjekin udhëzimet e autoriteteve lokale.

“Njoftim

Pas raportimeve për një sulm të armatosur në qendër të Pragës, përkatësisht në Fakultetin e Filozofisë, Universitetin e Karlit.

Ambasada e Republikës së Kosovës në Pragë ju bënë thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës që të ndjekin udhëzimet e autoriteteve lokale.

Ju lutemi kontaktoni Ambasadën në +420 257 217 775 për çdo kërkesë për ndihmë konsullore”, thuhet në njoftim.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *