Këto janë pajisjet e alarmit që u hoqën në veri (FOTO)

Policia e Kosovës këtë të mërkurë ka konfiskuar një sirenë gjigante dhe gjashtë zmadhues të zërit në veri të Kosovës.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës në Drejtorinë Rajonale të Mitrovicës së Veriut, Veton Elshani.

Elshani ka thënë se se këto pajisje janë përdorur për prishje të rendit dhe qetësisë publike.

Konfiskimi i këtyre pajisjeve është kryer në afërsi të përmendores së “Car Llazarit” në veri të Mitrovicës.

Kosova Lajm ka siguruar fotografi të sirenës dhe zmadhuesve që janë konfiskuar, të cilat i keni më poshtë:

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *