Shteti i Kosovës e merr nën kontroll banjën e Banjskës së Zveçanit

Agjencia Kosovare e Privatizimit me asistimin e Policisë së Kosovës, e ka venën nën kontroll kompleksin “Rajska Banja” në fshatin Banjskë të Zveçanit.

Lajmin e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e Mitrovicës së Veriut, Veton Elshani.

Sipas tij, aksioni ka nisur sot në orën 12:00 dhe ende është duke vazhduar.

“Policia e Kosovës sot ka asistuar Agjencinë Kosovare të Privatizimit në kuadër të detyrave të veta që ata janë duke i kryer”, ka thënë Elshani.

 

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *