KFOR: Maqedonia e Veriut jep kontribut kyç për sigurinë rajonale

Komandanti i KFOR-it, Ozkan Ulutas, sot e ka përfunduar vizitën në Maqedoninë e Veriut.

Ai është takuar me shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Maqedonisë së Veriut, Vasko Gjurchinovski.

“Maqedonia e Veriut jep kontribut kyç për KFOR-in dhe sigurinë rajonale. KFOR-i vazhdon të zbatojë mandatin e tij në OKB, për të mirën e sigurisë së qëndrueshme në Kosovë dhe në mbarë Ballkanin Perëndimor”, thuhet në njoftimin e KFOR-it në platformën X./KosovaLajm.net

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *