Kaçanik, vetëplagoset me armë gjuetie në pyll

Të dielën në Kaçanik është raportuar që një person është vetëplagosur me armë gjuetie gjatë kohës sa ishte në pyll.

“Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ishte vetëplagosur me armë gjuetie derisa kishte qenë në pyll për gjah”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

“I njëjti pas tretmanit mjekësor në Ferizaj është dërguar në QKUK dhe sipas mjekut kompetent gjendja e tij është stabile”.

“Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar arma dhe një gëzhojë”.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *