Dënohet me burgim të përjetshëm Besmir Ademi, burri që vrau me thikë mitrovicasen Jetmira Beka

Besmir Ademi, 37 vjeç është dënuar me burgim të përjetshëm nga drejtësia gjermane.

Më 20 maj të këtij viti, 37-vjeçari i mori jetën bashkëshortes së tij, Jetmira Beka 28 vjeç.

Jetmira nënë e tre fëmijëve u vra në mënyrë makabre me thikë nga i shoqi i saj, shkruan Bild. Ademi e goditi gruan e tij me thikë në parkingun përballë një dyqani në Gjermani dhe më pas e filmoi teksa po jepte shpirt.

Besmir Ademi ka shprehur pendesë në seancën gjyqësore që u mbajt sot. Ai tha se do të bënte çdo gjë për të kthyer kohën pas për të zhbërë krimin makabër.

“Fëmijët i kam lënë jetimë. Do të bëja gjithçka për të zhbërë krimin. Nuk e mbaj mend aktin. Ka vetëm një boshllëk të madh në zemër”, citohet të ketë thënë në gjyq Besmiri.

Prokuroria gjermane bën me dije se Besmiri e ka goditur njëzet herë me thikë gruan e tij me një thikë njëzet centimetra të gjatë. Gjashtë nga goditjet me thikë ishin fatale, tha gjykata.

 

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *