Pamje: Dhjetëra serb lokal nisen nga Mitrovica për të votuar në Serbi

Dhjetëra autobusë me qytetarë serbë janë nisur nga Mitrovica e Veriut për të shkuar në Serbi, ku sot mbahen zgjedhjet parlamentare.

Kallxo ka publikuara fotografi nga Mitrovica e Veriut.

Këto zgjedhje nuk janë lejuar të mbahen në Kosovë, pasi kryeministri Kurti kishte thënë se Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë një marrëveshje, por që kërkesa do duhej të vinte nga Serbia. Një gjë të tillë nuk e ka pranuar Serbia.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *