Prishtinë: Arrestohet një i dyshuar për dhunimin e një gruaje një muaj më parë

Një person është arrestuar dje në Prishtinë, pasi dyshohet se e ka dhunuar një grua.

Sipas policisë, ngjarja raportohet të ketë ndodhur më 13 nëntor të këtij viti, ndërsa rasti është lajmëruar në polici më 15 dhjetor.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar e ka detyruar me dhunë që të kryej marrëdhënie seksuale pa dëshirën e saj. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh, transmeton KosovaLajm.net

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *