Moti sot: Me reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës parashihet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu e bore.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin në mes -2 dhe -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të jenë ndërmjet 0 dhe 1 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftimin, transmeton Kosovalajm.net

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *