“O Nasim Haradini” pamje kur Hysni Gucati i shkon në Odë në Gllogjan për vizitë shokut te burgut

Nasim Haradinaj është liruar nga burgu i Gjykatës Speciale në Hagë.

Ai ka arritur në Kosovë dhe e ka pritur në odën e Gllogjanit bashkëluftëtarin e tij dhe kolegun në OVL-UÇK, Hysni Gucati.

“O Nasim Haradini”, ka qenë momenti kur Gucati u takua me Haradinajn.

Të dytë ishin në paraburgim nga Specialja si të dyshuar pos tjerash edhe për “ndërhyrje në drejtësi”.

Por kjo gjykatë i liroi, fillimisht Gucatin e pastaj edhe Haradinajn

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *