Një veturë fundoset në ujë në afërsi të Ferizajit – deklarohen nga Policia

Një veturë me targa vendore është fundosur në afërsi të Ferizajt.

Lajmin për KosovaLajm.net e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Ferizajit, Kanun Veseli derisa shtoi se nuk ka të lënduar.

Veseli tha se rasti ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes, dhe kjo ka ardh si shkak i grumbullimit të ujit në at vend.

“Ju njoftojmë se, rreth orës 20:30 në rrugën magjistrale Ferizaj-Prishtinë, në fshatin Prelez i Jerlive të Ferizajt, shkak i grumbullimit të ujit nga te reshurat e shiut një veturë me targa vendore, ka dalë jashtë rruge, ndërsa nuk raportohet për lëndime”, tha Veseli.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *