Kërcënim me armë në stacionin policor në Obiliq, arrestohet një person

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person një person pasi ka kërcënuar me armë në Obiliq.

“Sot rreth orës 10:30, është raportuar për një rast Kanosje me armë në stacionin policor të Obiliqit. Menjëherë pas raportimit policia ka filluar trajtimin e informacioneve si dhe ka ndërmarrë verimet e nevojshme operativo-hetimore të cilat kanë rezultuar me arrestimin e personit të dyshuar si dhe sekuestrimin e një arme zjarri“, njoftoj policia.

Personi i dyshuar është intervistuar nga ana e policisë dhe me urdhër të prokurorit të shtetit i njëjti është dërguar në mbajtje, për veprat Kanosje dhe armëmbajtje pa leje.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *