Bastisje në Mitrovicë, arrestohet një 24 vjeçar

Një person është arrestuar në qytetin e Mitrovicës pasi gjatë bastisjes së policisë iu gjetë një armë zjarri me një fishekë.

 

Bastisja u realizua me urdhëresë të Gjykatës Themelore në Mitrovicë.

Në njoftim thuhet se i dyshuari është intervistuar dhe ndaj tij është iniciuar rasti për veprën penale “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armës”.

 

Ndaj të dyshuarit ka rezultuar të ketë edhe urdhëresë aktive nga Gjykata për një vepër tjetër penale, në bazë së cilës të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit.

 

 

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *