Osmani takohet me Kearns: Diskutuam për zhvillimet e sigurisë në rajon

Presidentja Vjosa Osmani sot është takuar me deputeten britanike, Alicia Kearns, në Forumin e Dohas në Katar.

Ajo, me anë të postimi në platformën X, ka theksuar se e ka falënderuar Kearns për mbështetjen e vazhdueshme ndaj Kosovës.

“Diskutime me kohë me një mike të dashur të Kosovës, Alicia Kearns”./KosovaLajm/

“Në Forumin e Dohas, diskutuam për zhvillimet e sigurisë në rajon, si dhe mënyrat për të forcuar më tej bashkëpunimin Kosovë-Britani”, ka thënë Osmani./KosovaLajm.net/

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *