Arrestohen 2 persona në Mitrovicë, dyshohet se shpërlan mbi 1 milion euro

Një zyrtar i ATK-së dhe një person tjetër kanë rënë në prangat e Policisë.

Siç njofton Policia, të dy u arrestuan për shpërlajen e një shume të madhe parash, shkruan KosovaLajm.net

“Vlera e parave të cilat dyshohet që janë shpërlarë përmes bizneseve fiktive është mbi 1, 000.000 (një milion) €”, thotë raporti policor.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *