Prokurori Morina: Për Masakrën e Dubravës nën hetim janë 88 të pandehur, një është në paraburgim

Prokurori Ilir Morina ka thënë se për Masakrën e Dubravës janë duke u hetuar 88 të pandehur.Morina në një konferencë për media, ka deklaruar se vetëm prej një prej tyre është në paraburgim, njofton Klankosova.tv.“

Janë disa informata të përgjithshme në hetimin e masakrës së Dubravës janë 88 të pandehur, dhe ky hetim është duke vazhduar për një kohë të gjatë.

Vetëm një të pandehur e kemi në paraburgim”, ka thënë Morina.Morina gjithashtu theksoi se për shkak se hetimi është dyvjeçar po hasin në vështirësi./klankosova/

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *