Daily Archives: December 8, 2023

Nesër para Qeverisë proteston FIT-i

Njësitë elitare të policisë së Kosovës gjatë ditës së nesërme pritet të mbajnë protestë. Protesta do të mbahet para objektit të Qeverisë së Kosovës. Protesta do të mbahet duke filluar nga ora 12:00 dhe pritet të zgjasë deri në ora 12:30. Kjo nuk do të jetë hera e parë që njësitë elitare të policies po protestojnë para objektit të Qeverisë.

Më Shumë

Rent a Car “Hugo’s” Tani është në Vushtrri

Rent a Car “Hugo’s” në Vushtrri ka hapur rezervimet tuaja për muajin festiv Dhjetor 2023! Për një eksperiencë më të lehtë dhe të këndshme, kemi një gamë të gjerë automjetesh automatike në dispozicion për ju. Për të rezervuar veturën tuaj për festat, na kontaktoni në: 049 803 500 Na jepni mundësinë për të bërë udhëtimin tuaj festiv të paharrueshëm!

Më Shumë

Zhduket e mitura nga Vushtrria – Nëna e saj përveç nga Policia kërkon ndihmë edhe nga qytetarët

Nuk janë të rralla rastet kur qytetarët kërkojnë ndihmën e Policisë për t’i gjetur familjarët e tyre që raportohen të zhdukur. Shumë shpesh angazhohen edhe njësi e grupe vullnetare që të zbulojnë gjurmët e personave që nuk dihet asgjë për fatin e tyre. Mbrëmë një nënë nga Vushtrria ka kërkuar ndihmën e Policisë, pasi ka bërë me dije se ka …

Më Shumë

Koha që ju duhet për t’ju marrë gjumi, tregon gjendjen tuaj shëndetësore

Gjumi është i domosdoshëm për trupin e njeriut dhe mjekët shpesh theksojnë se një person ka nevojë për rreth tetë orë gjumë çdo ditë. Megjithatë, nëse ju duhet shumë kohë për t’ju marrë gjumi, kjo mund ta shkurtojë kohën e fjetjes dhe të ndikojë në shëndetin tuaj. Sipas doktorit të kujdesit intensiv dhe mjekësisë së gjumit në Texas Health Presbyterian …

Më Shumë

“Paratë ishin arsyeja kryesore” – Ruben Neves jep një përgjigje të sinqertë kur u pyet pse iu bashkua Al-Hilalin

Ruben Neves e pranon hapur se paratë luajtën një rol në vendimin e tij për të lënë futbollin anglez dhe Wolvesin dhe për t’u bashkuar me Al-Hilal në Arabinë Saudite. Shumë yje i thanë lamtumirë Evropës në vitin 2023, me Cristiano Ronaldon që e filloi këtë trend në fillim të vitit kalendarik pas largimit të tij nga Manchester United, ai …

Më Shumë

Kanceri i zorrës së trashë – Bishtajorja e njohur që mbron pacientët!

Fasulet e vogla mund të bëhen një aleat ushqimor i njerëzve që kanë vuajtur nga kanceri i zorrës së trashë. Sipas një studimi të ri nga Qendra e Kancerit MD Anderson e Universitetit të Teksasit, ngrënia e llojit më të zakonshëm të bishtajoreve mund të ketë një ndikim pozitiv në shëndetin e përgjithshëm dhe sistemin tretës duke rregulluar shënuesit që …

Më Shumë

Barcelona heq dorë nga Zubimendi, synon të nënshkruajë më një mesfushor nga Premierliga

Barcelona raportohet se ka vendosur të mos bëjë një lëvizje në vitin e ardhshëm për Martin Zubimendi. Barça është lidhur me mundësinë për të nënshkruar me spanjollin, ose në janar ose verën e ardhshme, me Xavin që e sheh atë si një zëvendësues të mundshëm afatgjatë për Sergio Busquetsin e larguar, transmeton Kosova Lajm. Pavarësisht presionit për një largim të …

Më Shumë

MD: Tre module të reja i janë shtuar bazës së të dhënave, për evidentimin e rasteve të dhunës në familje

Ministria e Drejtësisë ka bërë të ditur se është lansuar baza e të dhënave me tre module të reja të inkuadruara, për evidentimin e rasteve të dhunës në familje. Në njoftimin e kësaj ministrie, thuhet se Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu e ka vlerësuar lart përkushtimin në avancimin e kësaj baze të të dhënave. “Lansohet baza e të dhënave me …

Më Shumë

Profesori i shquar nga Mitrovica

@mitrovica_e_mitrovicasve #respekt #fypシ #fypシ゚viral #tiktok #kosovo #mitrovica #2023 #krenarqejemishqiptar #like #bravo #albania #prof #viral ♬ original sound – mitrovica_e_mitrovicasve

Më Shumë

Bedri Hamza i mbush me karrige e tavolina shkollat e çerdhen e Mitrovicës

Kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza, ka njoftuar se shkollat dhe çerdhja e Mitrovicës janë inventarizuar. Nga postimi i tij, shihen edhe shumë karrige e tavolina që janë dërguar nëpër institucione arsimore, shkruan “Jepi zë”. “Javën po e përmbyllim me inventarizimin e çerdhes publike dhe shkollave në Mitrovicë. Ashtu siç kam premtuar, edhe po i realizojmë!”, shkruan Hamza.

Më Shumë