Kodrinat në Rajonin e cerrnushes zbardhen nga bora: Mot i vranët dhe me reshje shiu sot

Sot parashikohet të mbajë mot i vranët dhe pritet kohë pas kohe të ketë reshje lokale shiu dhe bore.

Reshjet në formë të borës më të pranishme pritet të jenë në Rrafshin e Kosovës.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i veriut me shpejtësi prej 12-30 km/h.

Temperaturat do të pësojnë ulje, me minimale që do të lëvizin prej -1 deri në 3°C, ndërsa ato maksimale prej 1 deri në 4°C.

Check Also

Suedia dërgon trupa në vijën e frontit të NATO-s, ushtria përgatitet për anëtarësim

Suedia do të dërgojë trupa luftarake në Letoni, ndërsa vendi po përgatitet për anëtarësimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *