Monthly Archives: December 2023

Kryetari Idrizi së bashku me nënkryetarin Zhegrova vizitojnë herojntë e ndërrimit të viteve

  I pari i Vushtrrisë Ferit Idrizi i shoqëruar edhe nga nënkryetari Shpetim Zhegrova kanë vizituar institucionet kujdestare që janë në shërbim të qytetarëve.   Përmes një postimi, Idrizi ka falenderuar të gjitha ekipet kujdestare duke i cilësuar edhe si heronjë të ndërrimit të viteve, shkruan KL.   Postimi i plotë:   Heronjtë e ndërrimit të viteve   Punëtorët shëndetësor👩‍⚕️👨‍⚕️, …

Më Shumë

Kurti, Konjufca e Sveçla i shkojnë në konak Hetemit

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga kryetari i kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe kryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq i kanë shkuar në konak kryetarit të Leposaviqit, Lulzim Hetemit.   Kurti theksoi se Hetemi u tregoi për punët e mira që po bëhen në komunën e Leposaviqit, për …

Më Shumë

Drejtori Artan Berisha falenderon stafin për punen dhe kontributin që bën gjatë keti viti dhe ja uron Viti e ri 2024

Të nderuar qytetar,   Në fundin e vitit 2023, dua të falënderoj stafin e drejtorisë për Gjeodezi, Kadaster dhe Pronë për punët dhe angazhimin maksimal gjatë këtij viti.Së bashku arritëm një përmbyllje të suksesshme me rezultate të dukshme. Më lejoni që në emër timin dhe familjes time të ju uroj Vitin e Ri 2024 të gjithëve.   Qoftë ky vit …

Më Shumë

KFOR-i kryen stërvitje në Ujman

Gjatë një periudhe katër orëshe toga e lagunarit simuloi një patrullë me aktivitete të tjera të kombinuara amfibe dhe gjithashtu simuloi një ulje në një mjedis jo lejues. “Lagunari italian, pjesë e Batalionit Rezervë Operacional të dislokuar në veri të Kosovës si pjesë e misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO me Regjimentin 186-të Italian Paracadutisti “Folgore”, së fundi kreu …

Më Shumë

Mehaj tregon investimet në blerjet e sistemeve të armatimeve, thotë se janë mbi 292 milionë euro

Ish-ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj përmes një grafike ka bërë të ditur se që nga vitit 2021 e deri më 2023, investimet në blerjen e sistemeve të armatimit kanë kaluar mbi 292 milionë euro. Ai është shprehur se të arrihet ky investim në Ushtrinë e Kosovës, sipas tij, ka qenë objektivi kryesor gjatë drejtimit të Ministrisë së Mbrojtjes. “Me arritë …

Më Shumë

INTERVISTËl Komandanti i KFOR-it: Në rast përshkallëzimi, jemi të gatshëm dhe të pajisur për të marrë të gjitha masat

Komandanti i KFOR-it, Gjeneral Major, Özkan Ulutaş, ka deklaruar se synimi i këtij misioni të NATO-s është të parandalojë përshkallëzimin. Por në rastin se kjo veç ndodh, ai u shpreh se janë të gatshëm dhe të pajisur për të marrë të gjitha masat e nevojshme për të përmbushur mandatin e tyre. Në një intervistë ekskluzive për Klankosova.tv, ai ka theksuar …

Më Shumë

Osmani viziton policinë: Burim krenarie për Republikën tonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në prag të Vitit të Ri, pos Klinikës Emergjente dhe atë të Kardiologjisë, ka vizituar edhe Stacionin Policor Qendër. Ajo është shprehur se përkushtimi dhe devotshmëria e stafit mjekësor dhe atij policor në mbarë Kosovën ndaj qytetarëve tanë janë, siç tha ajo, burim krenarie për Republikën tonë. “Në prag të Vitit të Ri, vizituam Klinikën …

Më Shumë

Njësia Speciale patrullon me barka nëpër Ujman (VIDEO)

Policia e Kosovës, bazuar në kushtetutën e vendit dhe ligjin e policisë po vazhdon me përkushtim dhe profesionalizëm në realizimin e detyrave të përgjithshme të saj ku përfshihen: mbrojtja e jetës dhe pronës së qytetarëve, mbrojtja e të drejtave dhe lirive njerëzore pa dallim, parandalimi i rrezikut, hetimi dhe zbulimi i veprave penale etj, deri tek menaxhimi i kufirit shtetëror …

Më Shumë

Komandanti i KFOR-it: Pas 24 shtatorit e kemi katërfishuar praninë tonë në veri të Kosovës

Komandanti i KFOR-it, Gjeneral Major, Özkan Ulutaş, ka folur për agresionin e 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit nga një grup serb. Në një intervistë ekskluzive për Klankosova.tv , ai ka theksuar se për këtë NATO-ja e ka rritur numrin e pjesëtarëve të saj. “Pas incidentit të dhunshëm të 24 shtatorit dhe sulmeve të papranueshme ndaj trupave të KFOR-it në …

Më Shumë